Jakie pierogi lubicie najbardziej?

To że pierogi znają wszyscy i lubią wszyscy,jest wiadome.Ze względu na farsz,mamy wiele odmian naszego, kochanego dania z czego oczywiscie należy się cieszyć,dlatego pierogiem można zadowolić każde podniebienie.Jednak trzy smaki pierogów,zdecydowanie górują nad resztą.

W Retro zawsze lepiliśmy pierogi i robimy to do dziś,nasi klienci uwielbiają je i gdy ich dłużej nie serwujemy ,to sami się o nie dopytują,prosząc żeby na jutro były. Często też robimy pierogi na zamówienia cateringowe,największa ich ilość idzie w okresie Świąt Bożego Narodzenia,wtedy to lepimy je na okrągło.

FullSizeRender 2 - Jakie pierogi lubicie najbardziej?

Najlepsze Pierogi Częstochowa

Zawsze staramy się poszukiwać smaków i tradycji w polskiej kuchni,więc lepimy pierogi z różnym farszem, z kapustą i grzybami,sezonowo z owocami(truskawka,jagody),a to z mięsem,ruskie,ze szpinakiem,kaszą,serem na słodko,a ostatnio próbowaliśmy nadzienia z dyni.

Należy zaznaczyć że ważną rzeczą,jak nie najważnieszą w „produkowaniu”pierogów,jest przepis na ciasto.Każda kucharka czy gospodyni ma swoje sekrety w tym temacie.Najważniejsze ,aby ciasto nie było suche i cienkie,tylko jak by tu powiedzieć,takie „mięsiste”,wtedy z farszem tworzą „pieroga doskonałego”.

untitled 2 3 - Jakie pierogi lubicie najbardziej?

Ruskie

Gdy już zrobimy tego „doskonałego pieroga”,wtedy przychodzi smak,bo każdy z nas ma inne preferencje,jedni na słodko inni z mięsem,ważna jest też okrasa.No wiadomo,najlepsze są skwarki,ale można też z masełkiem,boczkiem,śmietanką.

I tak można się dalej rozpływać nad wspaniałościami pierogów,jednak chcecie wiedzieć które są najchętniej konsumowane?Oto nasz wieloletni „ranking pieroga”,mimo mnogości smaków które robimy,najlepiej smakują w kolejności:

1.Mięso.

2.Kapusta i grzyby.

3.Ruskie.

Pozostałe są daleko w tyle:

4.Ser na słodko.

5.Sezonowo z owocami.

6.Szpinak.

7.Kasza.

Tak przedstawia się nasz  ranking,najbardziej w polskiej kuchni znanego dania,a jest on stworzony na podstawie wielo,naprawdę wieloletniego lepienia i serwowania naszym klientom tych pyszności.

Pewnie każdy ma swoje smaki i nie każdy zgodzi się z powyższym,to z tym że pierogi są najwspanialszym daniem zgodzić się musicie,bo na ich widok każdemu ślinka cieknie.

Dzięki za dziś,zapraszamy niebawem i wpadnijcie do Retro na wspaniałego pieroga!

Najlepsze Pierogi Częstochowa zjesz w Retro!

 

 

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. gethome pisze:

    Ja w ogóle nie uznaję pierogów na słodko. Moje podium wygląda tak samo! 4 miejsce dla szpinaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *