Kto pierwszy odkręci kran?”Kranówka” na stole w restauracji ?

kranówa 1 - Kto pierwszy odkręci kran?"Kranówka" na stole w restauracji ?

Retro-Restauracja Częstochowa

Polacy wciąż nie mogą przekonać się do picia wody prosto z kranu, jednak liczba jej zwolenników rośnie. Dlaczego nie chcemy pić „kranówki”, co nas przed nią powstrzymuje? Głównie różnica w smaku, przekonanie o złej jakości i brak nawyku.

Fundacja Sendzimira opracowała ciekawy raport dotyczący nawyków Polaków w zakresie picia wody z kranu, z którego wynika, że 82 proc.badanych ufa wodzie z kranu po przegotowaniu, a tylko 23 proc.pije ją surową. Woda w polskich sieciach wodociągowych na chwilę obecną,spełnia rygorystyczne standardy Unii Europejskiej pod względem zawartości substancji chemicznych, oraz bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, standardy zdecydowanie bardziej rygorystyczne niż dla wody butelkowanej.

Picie wody z kranu pozwala ograniczyć produkcję plastikowych butelek, które są zakałą dla naszego środowiska, bo zaśmiecają planetę i rozkładają się przez wiele lat. Inna sprawa, nie istnieje w Polsce system wymiany butelek oparty na kaucji, podczas zakupów w sklepach.

W Polsce działa kilka inicjatyw związanych z piciem wody z kranu, zajrzyjcie na Facebooka, gdzie już ponad 14 tys.fanów obserwuje profil niezależnej inicjatywy społecznej Piję Wodę z Kranu. W Krakowie zaś działa inicjatywa miejska Dobra Woda Prosto z Kranu, gdzie w oklejonych specjalnym logiem restauracjach serwuję się wodę z kranu gratis.

raport sendzimira 1 - Kto pierwszy odkręci kran?"Kranówka" na stole w restauracji ?

Są też inicjatywy ogólnoświatowe, angielską Water On Tap, promowaną przez gazetę Evening Standard, poparły nawet Starbucks czy Pizza Hut. A także Reed Paget, dyrektor zarządzający Belu – jednej z firm produkujących wodę mineralną.

Woda w naszym lokalu jak i w większości lokali, jest okresowo badana w Sanepidzie, jest to badanie obowiązkowe, każdy właściciel lokalu ma obowiązek takie wykonać, jeśli stwierdzone zostanie jakiekolwiek odstępstwo od normy, lokal zostaje przymusowo zamknięty. Nasza woda, a wraz z nią instalacja jest przebadana, zdatna do picia i smaczna.

Czy wobec takich argumentów, byłbyś zdecydowany postawić na swoim przyjęciu, wodę z kranu np.: w dzbankach z cytryną?

Przyznam szczerze  prowadząc restaurację 24 lata,nigdy nie zdarzyło się ,aby klient organizujący u nas przyjęcie powiedział.:”nie chcę wody z butelek kupionej w sklepie, proszę nalać kranówki, dołożyć cytryny, mięty i postawić na stole”.

Mamy zamiar proponować  to nowe, lepsze, ekologiczne i tańsze rozwiązanie, bardzo ciekawi nas reakcja naszych klientów? Czekamy też na informacje od was o pierwszej imprezie  z „kranówą”w roli głównej, a może już taką zorganizowaliście, lub na pierwszego eko klienta, zamawiającego przysłowiową „kranówę”na swoje wesele!!!!

Retro Restauracja Częstochowa.

nblMww4RLaTM1AhQsqOQQ thumb 405f 1 - Kto pierwszy odkręci kran?"Kranówka" na stole w restauracji ?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *